Kalendár

September
P U S Š P S N
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Aktuality
31.07.2019

Zbierka Slovenského Červeného kríža 2019 - predbežná správa

Predbežná správa vyúčtovania verejnej zbierky SČK 2019
08.07.2019

Bezpečnosť na cestách a prvá pomoc

Pracovníci a dobrovoľníci SČK budú v týchto dňoch opäť na slovenských cestách zisťovať, aké sú vedomosti a zručnosti vodičov pri poskytovaní prvej pomoci. Zopakujte si základné zásady pri poskytovaní prvej pomoci pri autonehodách.
14.11.2018

SČK dostal päť vozidiel pre prepravnú službu

Prepravná služba pomáha pri zdravotných komplikáciách a znižuje aj sociálnu izoláciu. Slovenský Červený kríž vďaka novým vozidlám od Kauflandu rozšíri svoje služby.
16.10.2018

Svetový deň záchrany života 2018

Dnešný Svetový deň záchrany života sme si pripomenuli spolu s ďalšími partnermi zo Slovenskej resuscitačnej rady.
04.09.2018

Portál prvej pomoci pre inštruktorov a školiteľov SČK

Pri príležitosti Svetového dňa prvej pomoci SČK spúšťa pre svojich inštruktorov a školiteľov portál, na ktorom nájdu všetky najnovšie informácie k téme prvá pomoc. 
09.07.2018

Prvá pomoc na slovenských cestách

V týždni od 9. júla do 13. júla 2018 môžete na slovenských cestách stretnúť dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža. V rámci dlhoročnej spolupráce s Policajným zborom SR budú preverovať praktické zručnosti a vedomosti vodičov z oblasti poskytovania prvej pomoci.
20.06.2018

Svetový deň utečencov a stanovisko Červeného kríža

Spoločné stanovisko národných spoločností Červeného kríža krajín Európskej únie, Nórska a Švajčiarska k migrácii pri príležitosti Svetového dňa utečencov
16.05.2018

SČK a Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu

Slovenský Červený kríž a Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu Slovensko rozhodli spojiť sily a ponúknuť akreditované Kurzy prvej pomoci
22.03.2018

Slovenský Červený kríž dostal ďalších 17 vozidiel

Nadácia Kia Motors Slovakia darovaním zvyšných 17 vozidiel Kia cee’d Sportswagon splnila svoj minuloročný sľub kompletne obnoviť vozový park Slovenského Červeného kríža.  
0/0
Back
1/12/2017 - 1/12/2017

PRÍBEHY POD STROMČEK: Svetový deň boja proti AIDS. Týka sa to nás všetkých

Kým to o nich nevieme, správame sa k nim normálne. Keď však vyjdú s pravdou von, naše správanie sa k nim zrazu zmení. HIV/AIDS ochorenie je v našej spoločnosti, bohužiaľ, vnímané ako ochorenie homosexuálov, za ktoré si môžu sami. Nie je to ale pravda. HIV a AIDS sa týka naozaj každého. A stačí tak málo, aby sme pochopili, že aj takto osudom skúšaní ľudia majú túžbu a právo byť akceptovaní bez predsudkov. Uctime si pamiatku obetí AIDS a podporme ľudí, ktorí žijú s touto zákernou chorobou aspoň jeden deň v roku. Urobme tak dnes, počas Svetového dňa boja proti AIDS.

Podajme pomocnú ruku a učme sa empatii

Projekt HIV/AIDS prevencie realizujeme vďaka našim dobrovoľníkom z radov Mládeže Slovenského Červeného kríža a je zameraný na žiakov 8. a 9 ročníkov základných škôl a študentov stredných škôl. Prostredníctvom besied a stretnutí na školách vedieme diskusiu o problematike šírenia pohlavne prenosných chorôb medzi mládežou so zameraním na prevenciu HIV/AIDS. Snažíme sa navodiť reálne situácie, aby sa mladí ľudia dokázali efektívnejšie chrániť a správali sa zodpovedne. Neustále kladieme dôraz na prevenciu, rúcame predsudky a vedieme ich k spolupatričnosti s ľuďmi žijúcimi s HIV/AIDS.

„Svetový deň boja proti AIDS si v tomto roku pripomenieme aj prostredníctvom celoslovenskej súťaže, ktorú organizujeme v rámci projektu HIV/AIDS prevencie. Súťaž je určená pre stredoškolákov a prihlásilo sa do nej 15 škôl ,“ povedala Lívia Knapčoková členka Prezídia Mládeže Slovenského Červeného kríža.

Plamene sviečok na znak pamiatky aj podpory

„Už viac ako 20 rokov organizujeme 1. decembra Sviečkový pochod. Dnes sa zúčastníme veľkého Sviečkového pochodu v Bratislave, ktorý sme spojili aj s inými mestami na Slovensku, a tak pochodovať budú spolu mládežníci z Bratislavy, Banskej Bystrice, Nových Zámkov a Topoľčian. V sobotu 2.decembra zapálime sviečky na pochode v Košiciach, kde sa stretnú naši dobrovoľníci nielen z Košíc, ale aj z Prešova, Popradu či Rožňavy. Veríme, že sa k nám pridá aj široká verejnosť. Zapálením sviečok na verejnom priestranstve si uctíme pamiatku obetí AIDS a zároveň vyjadríme podporu tým, ktorí s touto chorobou bojujú,“ hovorí Lívia Knapčoková členka Prezídia Mládeže Slovenského Červeného kríža. Ku kampani patrí aj rozdávanie symbolu boja proti AIDS - červených stužiek a propagačných materiálov.

Chceme, aby sa o HIV/AIDS hovorilo a aby táto téma prestala byť tabuizovaná. Boli by sme radi, ak by sa odstránila stigmatizácia ľudí s týmto ochorením, snažíme sa to docieliť prostredníctvom mediálnej kampane, vďaka rovesníckemu vzdelávaniu, diskusiám, výstavám, divadelným predstaveniam, koncertom, či školským súťažiam.

Budeme radi, keď sa pridáte k nášmu spoločnému cieľu počas Svetového dňa boja proti AIDS alebo nás podporíte, aby sme mohli aj naďalej šíriť osvetu o prevenciu medzi mladými ľuďmi.

Galéria - Svetový deň boja proti AIDS: Týka sa to nás všetkých

7 Princípov Časopis zvesti