Kalendár

Júl
P U S Š P S N
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Aktuality
15.05.2020

Materiálna pomoc obyvateľom osád Žehra a Bystrany

Slovenský Červený kríž poskytol materiálnu pomoc v podobe hygienických a čistiacich prostriedkov obyvateľom rómskych osád Žehra a Bystrany. Červenokrižiaci priviezli pomoc do miestnych komunitných centier.
04.03.2020

Koronavírus - odporúčania

Nový koronavírus COVID-19 je nebezpečný v tom, že sa šíri z človeka na človeka vzdušnou cestou, čo je najťažšie kontrolovateľný spôsob šírenia infekčnej nákazy a zatiaľ neexistuje špecifický liek, ani očkovanie ako v prípade chrípky. Najdôležitejšia je v tejto situácii prevencia. Stres, strach a panika nikomu nepomôžu.   
07.12.2019

Pomoc ľuďom po výbuchu v meste Prešov

Po tragédii v Prešove sa dvihla vlna solidarity na celom Slovensku.  Ďakujeme za dôveru a vďaka všetkým, ktorí chcú pomôcť a priniesli materiálnu pomoc do priestorov Slovenského Červeného kríža v Prešove. 
19.11.2019

Pomoc po tragickej dopravnej nehode pri Nitre

Slovenský Červený kríž vyjadruje úprimnú sústrasť rodinám a blízkym, ktorí prišli o svojich drahých pri tragickej dopravnej nehode.
14.10.2019

Svetový deň záchrany života 2019

16. 10. si pripomíname Svetový deň záchrany života. Naučte sa kardiopulmonálnu resuscitáciu - jednoduché, ale účinné kroky - a aj vy budete vedieť zachrániť ľudský život.
31.07.2019

Zbierka Slovenského Červeného kríža 2019 - predbežná správa

Predbežná správa vyúčtovania verejnej zbierky SČK 2019
24.07.2019

Nové humanitárne stany pre SČK

Nadačný fond Kaufland podporil Slovenský Červený kríž
08.07.2019

Bezpečnosť na cestách a prvá pomoc

Pracovníci a dobrovoľníci SČK budú v týchto dňoch opäť na slovenských cestách zisťovať, aké sú vedomosti a zručnosti vodičov pri poskytovaní prvej pomoci. Zopakujte si základné zásady pri poskytovaní prvej pomoci pri autonehodách.
14.11.2018

SČK dostal päť vozidiel pre prepravnú službu

Prepravná služba pomáha pri zdravotných komplikáciách a znižuje aj sociálnu izoláciu. Slovenský Červený kríž vďaka novým vozidlám od Kauflandu rozšíri svoje služby.
0/0
Back
1/12/2017 - 1/12/2017

PRÍBEHY POD STROMČEK: Svetový deň boja proti AIDS. Týka sa to nás všetkých

Kým to o nich nevieme, správame sa k nim normálne. Keď však vyjdú s pravdou von, naše správanie sa k nim zrazu zmení. HIV/AIDS ochorenie je v našej spoločnosti, bohužiaľ, vnímané ako ochorenie homosexuálov, za ktoré si môžu sami. Nie je to ale pravda. HIV a AIDS sa týka naozaj každého. A stačí tak málo, aby sme pochopili, že aj takto osudom skúšaní ľudia majú túžbu a právo byť akceptovaní bez predsudkov. Uctime si pamiatku obetí AIDS a podporme ľudí, ktorí žijú s touto zákernou chorobou aspoň jeden deň v roku. Urobme tak dnes, počas Svetového dňa boja proti AIDS.

Podajme pomocnú ruku a učme sa empatii

Projekt HIV/AIDS prevencie realizujeme vďaka našim dobrovoľníkom z radov Mládeže Slovenského Červeného kríža a je zameraný na žiakov 8. a 9 ročníkov základných škôl a študentov stredných škôl. Prostredníctvom besied a stretnutí na školách vedieme diskusiu o problematike šírenia pohlavne prenosných chorôb medzi mládežou so zameraním na prevenciu HIV/AIDS. Snažíme sa navodiť reálne situácie, aby sa mladí ľudia dokázali efektívnejšie chrániť a správali sa zodpovedne. Neustále kladieme dôraz na prevenciu, rúcame predsudky a vedieme ich k spolupatričnosti s ľuďmi žijúcimi s HIV/AIDS.

„Svetový deň boja proti AIDS si v tomto roku pripomenieme aj prostredníctvom celoslovenskej súťaže, ktorú organizujeme v rámci projektu HIV/AIDS prevencie. Súťaž je určená pre stredoškolákov a prihlásilo sa do nej 15 škôl ,“ povedala Lívia Knapčoková členka Prezídia Mládeže Slovenského Červeného kríža.

Plamene sviečok na znak pamiatky aj podpory

„Už viac ako 20 rokov organizujeme 1. decembra Sviečkový pochod. Dnes sa zúčastníme veľkého Sviečkového pochodu v Bratislave, ktorý sme spojili aj s inými mestami na Slovensku, a tak pochodovať budú spolu mládežníci z Bratislavy, Banskej Bystrice, Nových Zámkov a Topoľčian. V sobotu 2.decembra zapálime sviečky na pochode v Košiciach, kde sa stretnú naši dobrovoľníci nielen z Košíc, ale aj z Prešova, Popradu či Rožňavy. Veríme, že sa k nám pridá aj široká verejnosť. Zapálením sviečok na verejnom priestranstve si uctíme pamiatku obetí AIDS a zároveň vyjadríme podporu tým, ktorí s touto chorobou bojujú,“ hovorí Lívia Knapčoková členka Prezídia Mládeže Slovenského Červeného kríža. Ku kampani patrí aj rozdávanie symbolu boja proti AIDS - červených stužiek a propagačných materiálov.

Chceme, aby sa o HIV/AIDS hovorilo a aby táto téma prestala byť tabuizovaná. Boli by sme radi, ak by sa odstránila stigmatizácia ľudí s týmto ochorením, snažíme sa to docieliť prostredníctvom mediálnej kampane, vďaka rovesníckemu vzdelávaniu, diskusiám, výstavám, divadelným predstaveniam, koncertom, či školským súťažiam.

Budeme radi, keď sa pridáte k nášmu spoločnému cieľu počas Svetového dňa boja proti AIDS alebo nás podporíte, aby sme mohli aj naďalej šíriť osvetu o prevenciu medzi mladými ľuďmi.

Galéria - Svetový deň boja proti AIDS: Týka sa to nás všetkých

7 Princípov Časopis zvesti