Kalendár

Júl
P U S Š P S N
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Aktuality
15.05.2020

Materiálna pomoc obyvateľom osád Žehra a Bystrany

Slovenský Červený kríž poskytol materiálnu pomoc v podobe hygienických a čistiacich prostriedkov obyvateľom rómskych osád Žehra a Bystrany. Červenokrižiaci priviezli pomoc do miestnych komunitných centier.
04.03.2020

Koronavírus - odporúčania

Nový koronavírus COVID-19 je nebezpečný v tom, že sa šíri z človeka na človeka vzdušnou cestou, čo je najťažšie kontrolovateľný spôsob šírenia infekčnej nákazy a zatiaľ neexistuje špecifický liek, ani očkovanie ako v prípade chrípky. Najdôležitejšia je v tejto situácii prevencia. Stres, strach a panika nikomu nepomôžu.   
07.12.2019

Pomoc ľuďom po výbuchu v meste Prešov

Po tragédii v Prešove sa dvihla vlna solidarity na celom Slovensku.  Ďakujeme za dôveru a vďaka všetkým, ktorí chcú pomôcť a priniesli materiálnu pomoc do priestorov Slovenského Červeného kríža v Prešove. 
19.11.2019

Pomoc po tragickej dopravnej nehode pri Nitre

Slovenský Červený kríž vyjadruje úprimnú sústrasť rodinám a blízkym, ktorí prišli o svojich drahých pri tragickej dopravnej nehode.
14.10.2019

Svetový deň záchrany života 2019

16. 10. si pripomíname Svetový deň záchrany života. Naučte sa kardiopulmonálnu resuscitáciu - jednoduché, ale účinné kroky - a aj vy budete vedieť zachrániť ľudský život.
31.07.2019

Zbierka Slovenského Červeného kríža 2019 - predbežná správa

Predbežná správa vyúčtovania verejnej zbierky SČK 2019
24.07.2019

Nové humanitárne stany pre SČK

Nadačný fond Kaufland podporil Slovenský Červený kríž
08.07.2019

Bezpečnosť na cestách a prvá pomoc

Pracovníci a dobrovoľníci SČK budú v týchto dňoch opäť na slovenských cestách zisťovať, aké sú vedomosti a zručnosti vodičov pri poskytovaní prvej pomoci. Zopakujte si základné zásady pri poskytovaní prvej pomoci pri autonehodách.
14.11.2018

SČK dostal päť vozidiel pre prepravnú službu

Prepravná služba pomáha pri zdravotných komplikáciách a znižuje aj sociálnu izoláciu. Slovenský Červený kríž vďaka novým vozidlám od Kauflandu rozšíri svoje služby.
0/0

Aktivity a podujatia

PRÍBEHY POD STROMČEK: SEDEM PRINCÍPOV ČERVENÉHO KRÍŽA JE NAŠOU ALFOU A OMEGOU

Ľudskosť, nestrannosť, neutralita, nezávislosť, dobrovoľná služba, jednota a svetovosť. Pre niekoho klišé, pre nás základné piliere existencie a fungovania celého Medzinárodného hnutia Červeného kríža a Červeného polmesiaca. Vďaka týmto siedmim jednoduchým slovám rastieme a naša práca, nie je len obyčajnou prácou, ale poslaním.

čítaj viac

PRÍBEHY POD STROMČEK: SIMONKA DOKÁŽE V SENICKOM STACIONÁRI ROZŽIARIŤ KAŽDÝ DEŇ

Denný stacionár Slovenského Červeného kríža v Senici sa možno na prvý pohľad veľmi nelíši od iných podobných zariadení. Kto sem však raz zavíta, uvidí predsa len niečo výnimočné. Každý deň úsmev na perách, ochota pomôcť, no najmä nikdy nezabudnúť na nikoho jubileum, to dokáže len Simonka. Je obrovským darom pre celé zariadenie, pretože až pri pohľade na ňu človek pochopí vzácnosť a čaro života.

čítaj viac

PRÍBEHY POD STROMČEK: V BANSKEJ BYSTRICI MAJÚ ĽUDIA BEZ DOMOVA ŠANCU NA NOVÝ ŽIVOT

Zostali bez práce, prišli o rodiny, podľahli alkoholu, nech už bol ich osud akýkoľvek, jedno majú spoločné – prišli o strechu nad hlavou. Nad životom ľudí bez domova si kompetentní lámu hlavy snáď asi v každom meste. S prichádzajúcou zimou začína byť situácia kritická a silné mrazy si neraz vyžiadajú tú najvyššiu daň. V Banskej Bystrici môže vďaka prepracovanému systému sociálnych zariadení pre ľudí bez domova dostať šancu každý.

čítaj viac

PRÍBEHY POD STROMČEK: OTVORENÁ ZLOMENINA ČI EPILEPTICKÝ ZÁCHVAT? VÝKONY NAŠICH DOBROVOĽNÍKOV BY SI ZASLÚŽILI OSKARA

Teóriu poskytovania prvej pomoci môže mať človek v malíčku, no pri pohľade na skutočné zranenie zrazu pochopí, že obrázok v knihe je predsa len o inom. Stáť zoči-voči otvorenej zlomenine, striekajúcej krvi z tepny, nehovoriac o šoku či hysterickom kriku raneného nemusí byť vôbec jednoduché. V Slovenskom Červenom kríži myslíme na každý detail a vďaka dobrovoľníkom dokážeme namaskovať rôzne poranenia na nepoznanie od tých reálnych.

čítaj viac

PRÍBEHY POD STROMČEK: SLOVENSKÝ ČERVENÝ KRÍŽ A KAUFLAND POMÁHAJÚ POTRAVINAMI ĽUĎOM V NÚDZI

Vianoce sú časom, keď viac ako inokedy myslíme na iných, a to nielen na svojich blízkych. Triedime šatníky, aby sme pomohli ľuďom bez domova, či hračky, ktorými chceme potešiť deti v detských domovoch a nemocniciach. Ľudia sú však ochotní pomáhať počas celého roka. Niekedy im na to stačí dať len príležitosť. A takou je aj projekt Pomáhame potravinami s Kauflandom, ktorý ľudí vyzýva k vzájomnej solidarite. Každoročne sa tak viac ako 600 dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža podujme na celodennú zbierku trvanlivých potravín vo všetkých predajniach Kaufland na Slovensku, aby pomohli tým, ktorí to najviac potrebujú.

čítaj viac

PRÍBEHY POD STROMČEK: DOM SČK POSKYTUJE POMOC SENIOROM A ŤAŽKO ZDRAVOTNE POSTIHNUTÝM ĽUĎOM

Nie vždy je v silách detí doopatrovať svojich rodičov, no i tak chcú pre nich to najlepšie. Dom Slovenského Červeného kríža v Spišskej Sobote, ktorý po prvýkrát otvoril svoje brány v roku 1992, takým miestom bezpochyby je. Za 25 rokov si tu našlo svoj domov veľa starých, chorých a nevládnych ľudí, ktorí tak mohli dôstojne dožiť svoj život. 

čítaj viac

PRÍBEHY POD STROMČEK: ZVESTI - PRÍBEHY, ZÁŽITKY, PRAVIDELNÉ AKTIVITY ZO ŽIVOTA ČERVENOKRIŽIAKOV

Príbehy pod stromček – príbehy, zážitky, pravidelné aktivity aj rarity zo života červenokrižiakov všetkých generácií. Každý deň sa s vami delíme o jeden príbeh – dnes vám ponúkame celú paletu – práve vyšlo nové číslo nášho časopisu Zvesti. Zvesti tento rok oslavujú už 20 rokov! Prajeme vám príjemné čítanie! 

čítaj viac

PRÍBEHY POD STROMČEK: KRESLENÁ POSTAVIČKA HUMANITKO UČÍ ŠKOLÁKOV SIEDMIM PRINCÍPOM ČERVENÉHO KRÍŽA

Žiaci sa na školách učia mnoho teoretických aj praktických vecí, no akosi sa zabúda na ľudskosť a sociálne cítenie. Projekt Humanitko sa to rozhodol zmeniť a pomocou kreslenej postavičky im otvára dvere do tajov humanitárnej pomoci a humanitárneho práva. Ako sa dá táto téma pretaviť do zrozumiteľnej podoby už pre deti základných škôl? Riaditeľke Územného spolu Slovenského Červeného kríža v Leviciach a miestnym pani učiteľkám sa to spoločne podarilo.

čítaj viac

PRÍBEHY POD STROMČEK: HUMANITÁRNA JEDNOTKA - DOBROVOĽNÍCI S VEĽKÝM SRDCOM, KTORÍ SÚ VŽDY PRIPRAVENÍ POMÔCŤ

Dobrovoľníci z humanitárnej jednotky sú pripravení pomôcť kdekoľvek a kedykoľvek. Stačí hodina, aby zmobilizovali svoj tím a dorazili plne vybavení na miesto hromadných dopravných nehôd, do oblastí zasiahnutých povodňami, k požiarom, skrátka všade tam, kde sa ľudia ocitli v ťažkej núdzi. Bez váhania odložia svoje povinnosti, aby mohli ísť na pomoc iným.

čítaj viac

PRÍBEHY POD STROMČEK: V MLADÝCH ĽUĎOCH VIDÍM VEĽKÝ POTENCIÁL

„Život nezabúda,“ zarezonovali Marcelovi v ušiach slová jeho profesorky. Práve pri tejto vete si uvedomil, že jeho snaha a úsilie raz prinesú ovocie. Veď aj doma ho viedli k tomu, že tvrdá a poctivá práca sa vypláca, a ak človek robí, to čo ho baví, „odmena“ je dvojitá. 

čítaj viac
7 Princípov Časopis zvesti